چگونه دقیق، منظم و متمرکز کار کنیم؟ ۲۰ مهر ۱۳۹۳

Depositphotos_26789341_m-1024x768.jpg

۱- فهرستی از کارهایتان تهیه کنید!

این فهرست می‌تواند طبقه بندی شده و بر اساس موضوعات مختلف کاری باشد یا بر اساس اولویت زمانی. در درجه اول مهم نیست بر روی کاغذ نوشته شود، گوشه مانیتور چسبانده شود و یا از برنامه‌های مدیریت کار روزمره در اینترنت استفاده شود، مهم آن است که این کار به هر شکلی که شده به صورت مرتب انجام شود.

۲- اولویت‌بندی
در درجه دوم، نیاز است بین کارهایتان اولویت بندی کنید. این‌که کدام کار مهم‌تر است و کدام کار فوری‌تر
.

۳- یک تقویم ماهیانه تهیه کنید
این تقویم می‌تواند روی دیوار اتاق محل کارتان، زیر شیشه میز، یا در گوگل کلندر باشد. مهم این است که خود را ملزم بدانید به آن وابسته شوید. وابستگی این بار استثنائا چیز خوبی است. شک نکنید

در برنامه ریزی روزها در این جدول، خوش‌بین نباشید و فکر نکنید با یک دست می‌توان چند هندوانه برداشت.

۴- در میان برنامه‌ریزی‌هایتان وقتی برای تنفس قرار دهید

یک تنه به جنگ وظایف کاری رفتن، کمی هم سرگرمی نیاز دارد. این سرگرمی بهتر است چیزی جز اپلیکیشن‌های بازی روی موبایلتان باشد. فراموش نکنید که قرار است در این زمان چشم استراحت کند و از پای میز برخاسته و بدن را هم کش و قوس دهید.

۵- تمرکز، تمرکز، تمرکز

هیچ کاری را شروع نکنید مگر آن‌که از فکرهای دیگر در آن لحظه رها شده باشید. در غیر این صورت هیچ وقت نمی‌توانید مطمئن باشید کاری که انجام داده‌اید درست بوده است و بیهوده هم زمان زیادی را صرف کاری ناقص خواهید کرد.

۶- پیشرفت خود را مرور و بررسی کنید

از خودتان بپرسید چقدر در انجام وظایف موفق بوده‌اید؟ آیا نیاز است در روش برنامه‌ریزی خود تجدید نظر کنید؟ اگر نیاز به تغییر رویه بود، در آن تردید نکنید.

۷- انعطاف‌پذیر باشید

بکوشید همه برنامه‌ ها را درست پیش ببرید،‌ اما گاهی ممکن است استثنائا کاری درست پیش نرود، آن را به فردا موکول کنید. مصمم باشید اما خود را مواخذه نکنید. مگر آن که این موضوع هر روز تکرار شده باشد.

۸- برای کارها، ضرب‌الاجل تعیین کنید

هیچ برنامه‌ای بدون ضرب‌ الاجل درست پیش نمی‌رود. برای برنامه‌ ریزی‌های خود حد بگذارید